Zdravý pohyb, zdravá strava

Další přednáška kterou vám, mým klientům a vašim přátelům, chci v roce 2012 nabídnout bude vedena mou kamarádkou Leonkou Jarošovou. Přednáška se zaměří na zdravý pohyb bez bolesti, ale nejen to! Správná výživa a zdravý životní styl, budou hlavním tématem přednášky. Leona od dětství aktivně sportovala, začínala sportovní gymnastikou, potom  se věnovala tanci. Sport se stal i její  profesí.  Jako instruktorka aerobiku pracuje od r. 1994. Přes aerobik, step aerobik a bodystyling  postupně přešla na cvičení s BOSU balance trainer a lekce Pilates, kde používá metodiku Pilates Institute. I ve svých lekcích typu bodyforming (P-class) využívá  metodiky Pilates institute. Protože ke zdravému životnímu stylu spolu s pravidelným pohybem patří zdravá výživa a vyvážená strava, absolvovala  rekvalifikační kurz výživového poradenství a sportovní dietologie. Nyní tedy nabízí  komplexní službu jako sportovní instruktorka a výživový poradce.


Je studentkou Akademie tělesné výchovy a sportu Palestra, kde studuje obor Management sportu. Několikrát  se prezentovala na mezinárodním kongresu aerobiku v Praze, pořádaném IFAA (dnes FACE).  Pravidelně se účastní různých workshopů a školení.


Co o sobě a pilates Leona říká?
Téměř všichni moji klienti, ať už ve výživové poradně nebo v lekcích aerobiku mi říkají, že chtějí zhubnout a že je bolí záda. Hledala jsem formu cvičení, která by mohla pomoci s obojím a také by byla založena na nejnovějších výzkumech medicíny-fyzioterapie a rehabilitace. Toto vše splňuje pouze metodika Pilates Institute®. Tato metoda pomalého vědomého vedení pohybů vlastního těla přináší velmi mnoho dalších zdravotních benefitů  a také dokonalé uvolnění psychického napětí, což je v dnešní uspěchané době velmi důležité.


Co je Pilates Institute®
Metoda PILATES INSTITUTE® je založena na výzkumu významu hlubokých svalů při stabilizaci páteře (HSSP). Metoda Pilates Institute® je  bezkonkurenčně vhodná, bezpečná a účinná pro udržování tělesné kondice v jakémkoliv věku.  Klade důraz na posílení břišních svalů jako opory pro páteř - což je přesně to, co pacienti a klienti s bolestí zad potřebují. Pracovníci v profesích, které vyžadují opakovaně stejné pohyby jako pracovníci u počítačů či dělníci u běžícího pásu, jsou podobně ohroženi jako například jednostranně zaměřený vrcholový golfista.

Metoda pomáhá při předcházení a nápravě vzniklé nerovnováhy mezi svalovými systémy a také podporuje zotavení při případném poškození. Důsledkem nesprávného zapojování svalových skupin při tělesném pohybu často bývá přetěžování kloubů. To zhoršuje průběh chronického kloubního zánětu (artritidy) a v některých případech může přispívat k jeho vzniku.

Metoda učí používat tělo takovým způsobem, který nevyvolává nadměrné napětí a přetěžování, a také posiluje důležité svaly, chránící nosné klouby - především kyčle a kolena.

Metoda není určena jen pro odstraňování svalových dysbalancí, plynoucích ze špatného držení těla u populace s problémovým držením těla (kulatá záda, plochá záda, zvýšená lordóza, aj.), ale také slouží k udržování tělesné kondice v jakémkoliv věku u běžné populace bez specifických zdravotních problémů.

Leona má i své webové stránky, kde se můžete o ní a o její práci dozvědět více - Leona Jarošová.

Přednáška Zdravý pohyb, zdravá strava se bude konat v sobotu 21.4.2012 v Čáslavi od 10 do 13 hod.

Koná se opět v prostorách masážního salonu Jarmila-masaže, Na Kozinci 24, Čáslav

Sebou si vezměne polštář, karimatku nebo deku. Budeme sedět na zemi. Pohodlné oblečení. Lehkou svačinu.

Čaj a káva jsou v ceně kurzu.

Vstupné: 100kč za osobu

Jelikož jsme omezeni místem, zamluvte si své místo co nejdříve na telefonu Jarmila Hurtová 737 676 244 nebo emailu jarrmilla@seznam.cz                                          

Jak znám Leonku, bude to super pecka! Určitě bude stát za to přijít, vyslechnout, poinformovat...Těšíme se na vás. 


 


Aktuality

Kdy a kde:

Masážní salon naleznete - v Čáslavi, ulice Na Kozinci, 50 metrů od náměstí

Masíruji ve dnech pondělí až pátek dle objednávek.

Objednávky formou SMS na čísle 737 676 244 nebo na e-mailu jarrmilla@seznam.cz

Pokud telefon nezvedám, tak pracuji a ozvu se později. Pošlete prosím sms. Odpovím hned, jak to bude možné.

Staňte se fanouškem